Zweefvliegen

28 mei 2025

Nationale Junioren Wedstrijd - Kweekvijver voor aankomend wedstrijdtalent

Junioren 2022

Foto: Deelnemers aan NJW 2022

Onder begeleiding van een ervaren wedstrijdvlieger wordt dagelijks een opdracht gevlogen; bij goed weer mogelijk een opdracht van 300 km. Naast het vliegen staat gezelligheid hoog in het vaandel. Kortom dé gelegenheid om veel andere zweefvliegers te leren kennen in een gezellige sfeer.

Bij de NJW staat het leerelement centraal. Met de hulp van ‘scouts’, meestal ervaren wedstrijdvliegers uit de kernploeg, leer je alle belangrijke aspecten van het wedstrijdvliegen kennen. Denk aan bijvoorbeeld vluchtvoorbereiding, het correct ronden van keerpunten, het plannen van een goede route of het maken van een goede final glide. Vliegveiligheid staat hierbij altijd voorop.

Voor wie is het?

Inschrijven kan als je 5 overlands gemaakt hebt en nog geen meerdaagse wedstrijd (> 2 dagen, NJW niet meegeteld) hebt gevlogen. Dit is een nationale wedstrijd en ze is opgenomen in de Gezamelijke Wedstrijden zweefvliegen Nederland.

Deelnemen aan de NJW kan met allerlei toestellen. Deelnemen in tweezitters is mogelijk buiten mededinging. Gebruik van GPS loggers als vluchtbewijs is verplicht. Alleen IGC loggers zijn toegestaan. Zorg wel zelf voor software en bekabeling om de logger uit te lezen. In verband met de luchtruim situatie in Venlo is ook het voeren van een transponder verplicht.

Terug naar boven
Luchtsporten Nieuws Over KNVvL Kenniscentrum Contact
Zweefvliegen
Vliegveiligheid Leren zweefvliegen Voor Zweefvliegers Bestuur & Commissies Contact & Secretariaat Nieuws Kalender Lid worden