op zaterdag 30 augustus a.s. op vliegbasis Deelen
We borduren voort op het schitterende resultaat van vorig jaar bij de WK kunstzweefvliegen. Kunstzweefvliegen is een tak van onze sport die interessant kan zijn voor veel meer vliegers - maar het zit nog niet vanzelf in ons systeem.
Daarom wil de Commissie KunstZweefvliegen op zaterdag 30 augustus wederom een kunstzweefvliegwedstrijd organiseren op de vliegbasis Deelen.
De wedstrijd is bedoeld voor de beginnende kunstzweefvlieger, waarbij uiteraard de figuren relatief eenvoudig zijn. Tijdens deze wedstrijd zal er begeleiding aanwezig zijn door ervaren kunstzweefvliegers en leden van de kernploeg. Ook zal er gejureerd worden door een aantal judges.
Wat wordt dat voor een wedstrijd?
Het doel van de organisatie is om deze wedstrijd een leerzaam maar bovenal een ontspannen karakter te geven. Het winnen van deze wedstrijd moet niet het belangrijkste doel zijn voor de deelnemer maar vooral het opdoen van vaardigheden en elkaar leren kennen. Deelnemers moeten wel beschikken over een Basic of Advanced privilege.
Even concreet - hoe ziet dat er uit en waar vind ik dat?
De programma's (sequences) die op deze dag zullen worden gevlogen staan op de website van de commissie: aerobatics.zweefvliegen.knvvl.nl. Er zal worden getracht om iedere sequence 2x te laten vliegen door de deelnemers. Je kunt je op deze website ook aanmelden als deelnemer (https://aerobatics.zweefvliegen.knvvl.nl/agenda-registreren-en-inschrijven/registreren-en-inschrijven-cursussen-en-evenementen).
De wedstrijd berust op het principe BYOP (bring your own plane)
Wat voor ervaring heb je nodig om deel te nemen?
Voor de sequence van de Beginners klasse moeten de deelnemers minimaal de Basic privilege bezitten. Voor de Sportsman klasse de Advanced privilege.
Voor vragen mail: [email protected]