Zweefvliegen

19 september 2021

FAI Gliding Commission omarmt Condor - een E-Grand Prix

239473822 4229620223794335 654613466692712612 n

door Sander Terpstra

Zoals wel vaker is vorige week de SGP (Sailplane Grand Prix) gevlogen, deze keer vanaf St Auban. De aankondiging werd 2 september in de algemene KNVvL nieuwsbrief gedaan: zie ook KNVvL | FAI sailplane Grand Prix World Final De SGP is zoals de F1 in de autosport het hoogste podium in het wedstrijdvliegen. ‘s Werelds beste 20 piloten worden geselecteerd om in regatta-style de meest uitdagende opdrachten te vliegen op de mooiste velden over de hele wereld. Een wedstrijd waar kennis en kunde in de maximale vorm bij elkaar komen.

Het leuke van een Grand Prix

Bij een GP is er geen startwindow, maar net als met zeilen gaat op een bepaalde tijd de lijn open. Degene die na opening van de lijn als eerste terug is krijgt de meeste punten. Omdat het bij een GP niet gaat om tijd maar om positie ontstaat er een heel ander spelletje dan de klassieke methode van wedstrijdvliegen. Ook is de vorm vele malen overzichtelijker. De winnaar wint gewoon zichtbaar. In de weergave kun je dus heel makkelijk hoogte, snelheid en afstand tegen elkaar afzetten. Zodoende kun je op elk moment laten zien wie voorop vliegt en waarom. Als zweefvlieg- en wedstrijdliefhebber heerlijk om naar te kijken!

Terug naar boven
Luchtsporten Nieuws Over KNVvL Kenniscentrum Contact
Zweefvliegen
Vliegveiligheid Leren zweefvliegen Voor Zweefvliegers Bestuur & Commissies Contact & Secretariaat Nieuws Kalender Lid worden