Zweefvliegen

19 september 2023

De Gelderse Coaching Competitie 2023

Opdracht gcc

GCC 23 in het kort. Na een aantal jaar zonder deze competitie mocht ik deze leuke, motiverende en leerzame ‘competitie’ organiseren. Voor wie het niet kent: een enthousiaste leerling vliegt met een ervaren vlieger mee in wedstrijd verband. Op een tweezitter, of met twee eenzitters. Op 1 juli lukte het wegens het weer niet. Op 9 september hadden we ietsje meer succes.

Acht duo's van coach en pupil meldden zich aan: veel DUO's - waarvan slechts 2 zonder motor!

Jeroen Verkuijl, De GCC 23 vanuit de wedstrijdleider gezien

Eigenlijk stelde het organiseren niet veel voor. Je maakt gebruik van een bestaand start bedrijf en elke pupil heeft een ervaren vlieger mee. Toch was het voor mij ook leerzaam om weer eens aan de andere kant te staan. Cancelen, of niet? Tis zo makkelijk om als deelnemer een mening te hebben. Terwijl ik dacht: nu of helemaal niet, gingen de eerste teams vanzelf al omhoog. Zoals ik al zei: door het enthousiasme en de ervaring van de coaches ging het eigenlijk vanzelf. Wel een belangrijke kanttekening: zonder Ronald en Rik had ik in mijn hemd gestaan. Ook via deze weg nogmaals dank aan deze toppers! Gelukkig hadden beiden schik met het verdelen van de bonus- en strafpunten. Ik neem de verantwoording, maar leg de schuld bij deze mannen als daar klachten over mochten zijn.

Een grote opsteker vond ik tijdens het rondje langs de teams na de landingen. Ik wilde bedanken voor het op pad gaan met marginaal weer tijdens zeer vermoeiende omstandigheden. Tegen mijn verwachting in zag ik alleen maar blije gezichten! Iedereen vond het leuk, meende wat geleerd te hebben en kon niet wachten tot de volgende editie.

Terug naar boven
Luchtsporten Nieuws Over KNVvL Kenniscentrum Contact
Zweefvliegen
Vliegveiligheid Leren zweefvliegen Voor Zweefvliegers Bestuur & Commissies Contact & Secretariaat Nieuws Kalender Lid worden