2 april 2026
Het bureau SEO Economisch Onderzoek heeft in opdracht van MinIenW de economische waarde van de gehele lichte luchtvaart onderzocht. Dit is belangrijk omdat het laatste onderzoek hiervan door Buck dateert van 2015. Daarbij is de GA zo divers dat bij beleidsmakers het overzicht ontbreekt en het belang onderschat wordt.
De hoofdpunten: circa 530.000 vliegbewegingen op jaarbasis vanaf 18 luchthavens (exclusief alle luchtsportlocaties), ruim 7000 banen en bijna 1 miljard toegevoegde waarde. Dat zijn best imposante cijfers en ze zijn ook hoger dan in het Buck Rapport. Dit komt omdat toen niet alle activiteiten en indirecte en afgeleide bestedingen waren meegenomen. In het SEO rapport worden zgn. katalytische effecten wel genoemd (denk aan vestigingsklimaat, toerisme) maar zijn niet berekend. Al met al is dit een zeer uitgebreid rapport wat kan dienen bij belangenbehartiging voor de GA en de luchtsporten op landelijk, provinciaal en gemeentelijk niveau. Het moge wel duidelijk zijn dat de KNVvL luchtsporten een deel vormen van de GA, waarbij opgemerkt moet worden dat sport en recreatie in de luchtvaart belangrijk zijn, en ook een heel hoog aantal vluchten betreft.
Een vraag aan AI leverde nog op dat in de VS de GA in 2023 bijna 340 miljoen dollar bijdroeg aan de economie, met 1,3 miljoen banen. Kortom, we zijn heel divers, heel groot in aantal en vliegen verspreid over het hele land.
Lees hieronder het volledige rapport.
| Download | Type | Grootte |
|---|---|---|
| 2026 32 Economische voetafdruk General Aviation | 3,7 MB |