Als penningmeester van een zweefvliegclub heb je het niet makkelijk. Dit is bij Zweefvliegclub Noordoostpolder niet anders met een eigen clubhuis, groot materiaal en een kritische kascommissie. Hans Wildschut heeft het echter wel voor elkaar gekregen om iedereen binnen te club tevreden te stellen. Als beloning werd hij vorig jaar door voorzitter Henk Leegwater officieel bedankt door een nominatie in de Penningmeester van het Jaar verkiezing 2014. Een jaar later vertelt Henk nogmaals zijn motivatie om dit te doen.

‘De functie van penningmeester is gewoon een hele lastige, zeker bij een luchtvaartvereniging’, zo start Henk zijn verhaal. ‘Het is een individualistische taak, waarbij de club direct een probleem heeft als degene die deze rol vervult wegvalt. Denk aan een gecrashte computer, rekeningen die in verdwaalde mappen terecht komen of een onduidelijk bijgehouden ledenadministratie. Hans heeft bij onze club geprobeerd het penningmeesterschap minder persoonsafhankelijk te maken. En dat is vorig jaar zeker gelukt!’

Hans schafte een online boekhoudprogramma aan die werd gekoppeld aan de ledenadministratie. Zo werd het makkelijker om facturen uit te draaien en op te sturen. Ook heeft de kascommissie toegang tot het systeem, zodat zij op ieder moment in de boeken kunnen. Dit scheelt een hoop energie en tijd volgens Henk.

‘De drie grootste kostenposten voor ons zijn het clubgebouw, de vliegtuigen en het rollend materiaal. Dit gaat om hoge bedragen, waarbij een lange termijn planning is vereist. Grootboekposten zijn door het werk van Hans duidelijk te herkennen in het meerjarenplan.’

Ondanks dat je het zou verwachten, heeft Hans geen financiële achtergrond. ‘In het dagelijks leven laat hij de boekhouding van zijn bedrijf aan anderen over. Daarom vind ik het zo knap wat hij bij onze club heeft gepresteerd’, zo luidt de mening van Henk, die al zin heeft in de volgende campagne. ‘Nu we hem weer kunnen bedanken tijdens de Penningmeester van het Jaar 2015 verkiezing, gaan we dat uiteraard doen!’

Penningmeester van het Jaar wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. Kijk voor meer informatie op www.penningmeestervanhetjaar.nl en/of bedank hier op speciale wijze ook jouw penningmeester door hem te nomineren voor Penningmeester van het Jaar 2015.

Bericht van Penningmeester van het Jaar.